Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.

zs-marjanka

Památník Terezín

25 fotek 23.5.2018 - zobrazení
17. dubna 2018 navštívili žáci devátých tříd Památník Terezín. Prohlídka začala exkurzí v Malé pevnosti, kde nás průvodce seznámil s životem vězňů během 2. světové války, žáci mohli nahlédnout do jednotlivých místností: kancelář, umývárna, místnosti, kde byli ubytovaní vězni. Během prohlídky Malé pevnosti jsme prošli i vnitřní chodbou v hradbách a prohlédli si popraviště. Po této prohlídce jsme se přesunuli do Muzea ghetta. Tam byly během Protektorátu umístěny děti do 14 let, které byly následně převáženy do koncentračních táborů, především do Osvětimi. Dále jsme zhlédli propagační nacistický film „o ideálním“ životě Židů v ghettu. Celou exkurzi jsme zakončili v terezínském krematoriu.
Vytvořte z tohoto alba: